5 Aylık Bebek Öksürüğü Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024

5 Aylık Bebek Öksürüğü Nasıl Geçer?

5 Aylık Bebek Öksürüğü Nasıl Geçer, Öksürük, dışarıdan gelen mikroplara karşı bir savunma mekanizmasıdır. 5 aylık bebeklerde bağışıklık sistemi tam olarak gelişmediğinden dolayı evdeki tozlardan, kış aylarında odunun ve kömürün verdiği dumandan, sigara içilen ortamın pis havasından dolayı 5 aylık bebeklerde öksürük meydana gelir. 5 aylık bebeklerin boğazına kaçan yabancı cisimden dolayı da öksürük meydana gelmektedir. Ancak ailenin alacağı bazı önlemlerle öksürük geçebilir.


Reçetesiz ilaç kullanmayın: 5 aylık bebek öksürüğü için öksürük reçetesiz ilaçlar kullanmayınız. Nedeni şu ki hayati ve ciddi tehlikeye neden olacak yan etkiler meydana çıkabilir. Bunun yanı sıra bu reçetesiz ilaçların 5 ayık bebekte yararlı olduğuna dair hiç bilimsel kanıt yoktur. Bu nedenden 5 ayık bebeğinizi bir doktora götürünüz ve doktorunuzun 5 aylık bebeğiniz için verdiği ilaçlardan başka hiçbir ilaç kullanmayınız.

5 aylık bebeklerde öksürük zamanla kendiliğinden geçebilir. Ancak 5 aylık bebeğinizin öksürüğü geçinceye kadar aşağıdakiler 5 aylık bebeğinizin daha rahat hissetmesini sağlar.

Bol Sıvı içirin: Hava ve solunum yollarını nemli tutmak için 5 aylık bebeğinize daha fazla sıvı içiriniz.

Odasını Sıcak Yapmayınız ve Nemlendiriniz, Klima yardımıyla veya diğer buharlaştırıcı yöntemler ile 5 aylık bebeğinizin odasını daha nemli olmasını sağlayın. Bu işlemi yaparken buharlaştırıcı olarak kullandığınız cihazlarınızın temiz olmasına özen gösteriniz. 5 aylık bebeğinizin odasını sık sık havalandırınız.

Başını Yüksek Tutunuz: 5 aylık bebeğinizi yatırdığınız yatağın veya beşiğin bebeğinizin kafasını koyduğunuz kısmını yüksek tutunuz.

Boğazını Yumuşatın: 5 aylık bebeğinizi yatırmadan önce ılık süt içirerek boğazının yumuşamasını sağlayınız.

5 aylık bebeğinize kesinlikle öksürük şurubu vermeyiniz. Çünkü öksürük şurubu verdiğiniz zaman direk öksürüğü keser ve vücut içerisindeki mikropları dışarıya atamaz ve bu olay daha tehlikeli bir hal alır.

5 Aylık Bebek Öksürüğü Nasıl Geçer Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

1 Aylık Bebekte Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

1 Aylık Bebekte Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Şiddetli Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Şiddetli Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Boğaz Kaşıntısı Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Boğaz Kaşıntısı Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Sinüzit ve Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Sinüzit ve Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Gebelikte Öksürük Tedavisi

Gebelikte Öksürük Tedavisi