9 Aylık Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024

9 Aylık Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer?

9 Aylık Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer, 9 aylık bebeğin öksürmesinin birden çok nedeni vardır. En basiti 9 aylık bebek çok ağladığından ötürü meydana gelen öksürüktür. Diğer öksürük nedenleri ise kirli hava, alerji, gizli boğmaca, boğazına kaçan yabancı bir maddeden dolayı da olabilir.

9 aylık bebeğin öksürüğü evde fazla durunca başlar. Bunun nedeni ise yattığı yastıklardaki kuş tüylerine karşı ve evde oluşan tozlara karşı alerjisi olduğu nedeninden dolayıdır. 9 aylık bebeğinizin öksürüğü yalnızca ilkbahar aylarında ve yaz aylarında başlıyor ise çiçeklerin polenlerinden dolayı olabilir. 9 aylık bebeğinizin polene karşı alerjisi olduğu içindir. 9 aylık bebek kirli havada bulunduğu zamanda nefesi daralır ve öksürmeye başlar. Kışın kömürün ve odunun verdiği dumanda 9 aylık bebeğin öksürmesine sebep olur. 9 aylık bebek sigara içilen ortamda olduğu zaman öksürmesine neden olur. 9 aylık bebek evde oyun oynarken bulduğu küçük oyuncak parçalarını ve küçük düğme yuttuğu zamanda öksürüğe sebep olur.

  • 9 aylık bebelerde oluşan öksürüğün bir doktora götürerek öksürüğün sebebi bulunmalı ve bu öksürük rahatsızlığı tedavi edilmesi gerekmektedir. Kesinlikle 9 aylık bebeğe kendinize göre ilaç kullanmayınız. 9 aylık bebeklerde öksürük nasıl geçer diyorsanız, bebeğinizi götürdüğünüz doktor ne derse onu uygulayınız.
  • Eğer 9 aylık bebeğinizde öksürük balgamlı bir öksürük ise kesinlikle öksürük şurubu kullanmayınız. Bu balgamlı öksürük durumda öksürüğün kesilmesi değil, öksürükle birlikte balgamın sökülüp dışarıya atılması gerekmektedir.
  • 9 aylık bebeğiniz öksürürken bebeğinizi yüzükoyun bir şekilde dizinize yatırınız. Yatırdıktan sonra sırtına hafif hafif vurarak balgamın dışarıya çıkmasına yardımcı olunuz.
  • Geceleri öksüren 9 aylık bebeğinizin yattığı yastığının altına destek ererek dik bir şekilde yatmasını sağlayınız. Bu şekilde yatırırsanız sümüğün boğazından aşağıya giderek tahrişe neden olmasını da engellemiş olursunuz. 9 aylık bebeğinizi yan yatırmak da tahrişi önleyecektir.
  • 9 aylık öksüren bebeğinizin odasını sürekli bir şekilde nemli tutunuz ve odasını fazla sıcak yapmayınız.
  • 9 aylık bebeğinizi yatırmadan önce ılık bir şeyler içirerek boğazının yumuşak bir şekilde kalmasını sağlayınız.

9 Aylık Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Öksürük Sebepleri Nelerdir?

Öksürük Sebepleri Nelerdir?

Haber Bülteni

Güncel

Gece Kuru Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Gece Kuru Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Öksürük Nasıl Geçer?

Öksürük Nasıl Geçer?

Güncel

Balgam Renkleri ve Anlamları

Balgam Renkleri ve Anlamları