Sinecod Öksürük Şurubu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
20 Haziran 2024

Sinecod Öksürük Şurubu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sinecod öksürük şurubu, aktif bileşen olarak 7.5 mg butamirat sitrat içerir. Sinecod öksürük şurubu renksiz ve berrak bir çözelti olup, öksürüğün semptomatik tedavisinde kullanılır. Bu şurup, altı yaş üzeri çocuklar ve yetişkinlerde kullanılmak üzere formüle edilmiştir. Sinecod öksürük şurubu, böbrekler yoluyla vücuttan atılır ve 25 santigrat derecenin altında oda sıcaklığında saklanmalıdır.

Sinecod Öksürük Şurubunun Endikasyonları

  • Akut öksürük
  • Cerrahi girişimler, bronkoskopi öncesi ve sonrasında öksürüğün kesilmesi için kullanılır.

Sinecod Öksürük Şurubunun Kullanım Şekli

Sinecod öksürük şurubu, üç ila altı yaş arasındaki çocuklara günde üç defa 5 mililitre olarak, altı ila on iki yaş arasındaki çocuklara ise günde üç defa 10 mililitre olarak verilmelidir. Yetişkinlerde ise günde dört defa 15 mililitre olarak kullanılabilir. Sinecod öksürük şurubu oral yolla alınmalıdır.

Sinecod Öksürük Şurubunun Kontrendikasyonları

Sinecod öksürük şurubunun etken maddesi olan butamirat sitrat ve içindeki yardımcı maddelere karşı alerjisi olan kişiler bu şurubu kullanmamalıdır. Gebeliğin ilk üç ayında Sinecod öksürük şurubu kullanılmamalıdır. Emzirme döneminde, bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmediği için, kullanımına doktor tarafından karar verilmelidir. Balgam söktürücü ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır. Sinecod öksürük şurubu kullanıldığı halde öksürük yedi günden uzun sürerse, tekrar doktora başvurulmalıdır. Sorbitol içerdiği için, şekerlere karşı toleransı olan kişiler bu şurubu kullanmamalıdır. İleri derecede solunum yetmezliği olan kişiler de bu şurubu kullanmamalıdır. Ayrıca, aşırı aktivite gerektiren durumlarda uyku hali yapabileceği için dikkat edilmelidir. Altı yaşın altındaki çocuklarda kullanımı önerilmez.

Sinecod Öksürük Şurubunun Yan Etkileri Nelerdir?

Yan etkiler arasında uyku hali, bulantı, ürtiker, ishal, karın ağrısı, nefes almada güçlük ve yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlikler gibi reaksiyonlar görülebilir. Sağlıklı günler dileriz.

Sinecod Öksürük Şurubu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bebeklerde Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Çocuklarda Öksürük İçin Bitkisel Tedavi

Çocuklarda Öksürük İçin Bitkisel Tedavi

Alerjik Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Alerjik Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Aşırı Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Öksürük Sebepleri Nelerdir?

Öksürük Sebepleri Nelerdir?