Öksürüğe Ne İyi Gelir? İbrahim Saraçoğlu
15 Mayıs 2024

Öksürüğe Ne İyi Gelir? İbrahim Saraçoğlu

Öksürüğe ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu, öksürük, otomatik bir reflekstir. Vücudun bu reflekse ihtiyacı vardır. Öksürük sayesinde, mikroplar, tahriş özelliği olan maddeler, mukus gibi sıvılar nefes yolu ya da akciğere kadar ulaşamaz. Nefes yollarında bulunan sinir uçları uyarıldığında vücut öksürük ile cevap verir. Havanın aniden ve kuvvetli bir şekilde dışarı atılması nefes yollarını yabancı maddelerden arındırır. Öksürük akut ve kronik olmak üzere iki farklı şekilde ortaya çıkar. Akut öksürük, aniden başlar. Nedeni genelde, soğuk algınlığı, sinüzit, grip gibi rahatsızlıklardır. Kronik öksürük ise 3 haftadan uzun süredir devam eden öksürük türüdür. Genelde reflü, astım, sigara kullanımı gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Öksürük, viral enfeksiyonlar, geniz akıntısı, alerjenler, astım, sigara, reflü, stres, psikolojik sorunlar, kullanılan bazı ilaçlar, tüberküloz, akciğer kanseri, kalp yetmezliği, atelektazi, anfizem gibi nedenlerden dolayı oluşum gösterebilir. Öksürük tek başına bir hastalık olarak kabul edilmez. Bu nedenle öksürüğün neden kaynaklandığını bulmak ve doğru tedaviye başlamak için öncelikle doktora danışılmalıdır. Doktor nedeni tespit ederek uygun tedaviye başlar. Tıbbi tedavinin yanı sıra ya da tıbbi tedaviye destek amacıyla doğal yöntemler kullanılarak da öksürük tedavi edilebilir. Öksürüğe ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu bu konuda bazı kürler önermektedir. Yazımızın devamında İbrahim Saraçoğlu'nun öksürük için önerdiği kürlere ulaşabilirsiniz.

Öksürüğe ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu

Öksürük İçin Keçiboynuzu kürü: İbrahim Saraçoğlu keçiboynuzunun öksürük için faydalarından sıkça bahsetmektedir. Keçiboynuzu öksürük haricinde nefes darlığı astım gibi rahatsızlıklara karşı da kullanılabilir. Ayrıca üreme sistemi üzerinde de olumlu etkileri bulunan keçiboynuzu kürü için, 7 tane keçiboynuzu iyice yıkanır. Daha sonra keçiboynuzları ufak ufak parçalara bölünür. Yarım litre su kaynatılarak bölünen keçiboynuzları kaynamış suyun içine eklenir. 7 dakika kadar kaynatıldıktan sonra soğumaya bırakılır. Soğuyan karşım süzgeçten geçirilerek cam kavanoza alınır. Buzdolabında en fazla 3 gün muhafaza edilebilir.

Öksürük için keçiboynuzu kürü uygulanışı: Hazırlanan kürü yetişkinler sabah kahvaltısı arasında ve akşam yemeğinden önce 1 kahve fincanı olacak şekilde içebilir. 5-12 yaş arası çocuklar sabah kahvaltısı arasında günde bir defa bir fincan içebilir. Öksürük için kür 20+15 yani toplamda 35 gün hiç ara verilmeden tüketilmelidir.

Öksürük için soğan kürü: 1 tane büyük baş soğan 6 parçaya bölünür. 2 su bardağı su ufak bir tencereye alınarak kaynamaya bırakılır. Üzerine bölünen soğanlar atılır ve 5 dakika kaynatıldıktan sonra ocak kapatılır. Hazırlanan soğan suyu ılıyınca tüketilebilir. Soğan suyu her defasında yeniden hazırlanarak içilmelidir.

Öksürüğe Ne İyi Gelir İbrahim Saraçoğlu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Actidem Öksürük Şurubu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Actidem Öksürük Şurubu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Öksürük Nasıl Kesilir?

Öksürük Nasıl Kesilir?

Gıcık Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Gıcık Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Öksürük Şurubu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Öksürük Şurubu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Reflüye Bağlı Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Reflüye Bağlı Öksürük Belirtileri ve Tedavisi